Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
w.redne zapiski
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2012.09.04 13:04 13:07

Miraż, czyli złudzenie posiadania wiedzy -ekonomia współczesna

(poleca )
 
+biznes.interia.pl
 
"..Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich 40 lat dramatycznie wzrosła liczba urzędników, których celem jest maksymalizacja relacji podatków do PKB, bo im większa ta relacja, tym większy strumień pieniędzy, o którym decydują, tym większa władza i tym większe możliwości bogacenia się. Urzędnicy w naturalny sposób tworzą koalicję z nowymi elitami, z bankierami, ponieważ łatwiej jest ściągać podatki od większości..."

Dla nas nic nowego jednak to już przełom że o tym się pisze. I wnioski mam deczko inne, ale to szczegół ;)
Jednak konkluzja jest poprawna. Całą tzw "ekonomię" jako gałąź wiedzy można sobie w buty włożyć. 

 
1634 odsłony  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ekonomia, świat, Polska, banksterzy.
Re: Miraż, czyli złudzenie posiadania wiedzy -ekonomia współczesna 
Piotr Świtecki, 2012.09.04 o 20:52
Słuszna słuszność Waszej W.Redności :) A przy okazji: we wczorajszym "expose" Kaczyński delikatnie obszturchał biurokrację, i to chyba był jedyny konkret. "Trzy podręczniki" i ośmioletnia podstawówka - skąd ja to pamiętam?;) - to deklaracje tylko pozornie konkretne, bo można pod nimi przemycić wszystko - albo zgoła nic.
Zatem co do aparatu urzędniczego w przemówieniu Kaczyńskiego oczywiście nie było ani pół słówka o redukcji tej kasty, tylko delikatne danie do zrozumienia, żeby się wzięli za robotę (czytaj: ściaganie podatków) i na siebie w ten sposób zarobili...
Ja-ro-sław! Ja-ro-sław!
Przedziwnie brzmi deklaracja uproszczenia deklaracji podatkowych przy jednoczesnym detalicznym doprecyzowywaniu przepisów. Jakiś bon przedszkolny, jakieś "preferencje dla rodzin wielodzietnych" pozwalające na łatwiejszy dostęp do kultury... Głodnym dzieciom!
Zamiast bułki bajki. Też działa.
Dla przypomnienia: dane statystyczne o biurokracji tu: +mufti.polacy.eu.org, a "expose" Prezesa tu: +www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Miraż, czyli złudzenie posiadania wiedzy -ekonomia współczesna 
w.red, 2012.09.04 o 23:00
Nic się nie zmieni dopóki nie będzie woli do dokonania zmian systemowych. I zacząć trzeba od prawa. Na domiar złego równolegle z gospodarką i finansami. Dobrze że ugrupowanie Pana Rybińskiego zdaje sobie z tego sprawę. Jednak to za mało. Potrzebna jest wola do poczynienia i wprowadzenia takich zmian. A tej jak nie było tak nie ma, niestety.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Miraż, czyli złudzenie posiadania wiedzy -ekonomia współczesna 
Piotr Świtecki, 2012.09.07 o 13:41
Dziękuję za wskazanie tego tekstu, warto przeczytać i dla samej treści, i dla zdania sobie sprawy co już oficjalnie wolno mówić.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Olechowski-o-problemach-w-PO-to-sie-nazywa-destabilizacja-panstwa,wid,16136279,w
- To jest dzisiaj problem dla państwa - powiedział o problemach Platformy Obywatelskiej jeden z założycieli partii Andrzej Olechowski w TVN24. - Jest ileś spraw, którymi się powinna zajmować, a będzie się zajmować sama sobą. Coraz bardziej rodzi się nastrój, że może będą wcześniejsze wybory, które dzisiaj są używane jako straszak wewnątrzpartyjny - ocenił były szef MSZ. - Ale ludzie słuchają. To się nazywa, o ile ja pamiętam, destabilizacja państwa - dodał.
Inicjaywa warta poparcia , wsparcia i posłuchania (19 odp.)
podziemnatv.p
Głupoty ciąg dalszy ? (3 odp.)
To ja mam równie dobrego o ile nie lepszego "pomysła". Niech administracyjnie zarządzą regulację pogody, tak by średnia była odpowiednia do życia w naszych warunkach klimatycznych (najlepiej ustawą). Pozostanie im wtedy to co lubią najbardziej: karać, karać i jeszcze raz karać. Obawiam się tylko czy matka Naura na to pójdzie :D
Okazuje się że można gdy się chce (1 odp.)
biznes.interia.pl
Polska bantustanem dla Izraela ? (1 odp.)
Mignął mi na jakimś "wiodącym portalu" ten "news" , ale znikł momentalnie. A że nie lubię gdy coś niknie w ten sposób zasięgnąłem "wiedzy" u źródła. I wszystko jasne.
Rewolucji październikowej ciąg dalszy! (2 odp.)
najważniejszym jest opanowanie instytucji. Po to właśnie, by rewolucja mogła się dalej rozwijać. Widzicie to obecnie?
więcej…