Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
w.redne zapiski
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2011.1.28 15:10

Remanent w Polsce

 

czyli jak zostać terrorystą

 
By zostać terrorystą nie jest najważniejsze posiadanie takiej czy innej broni lub materiałów wybuchowych
 
By zostać terrorystą nie jest najważniejsze posiadanie takiej czy innej broni lub materiałów wybuchowych. Bo kluczem otwierającym puszkę Pandory jest uzyskanie świadomości o swojej bezsilności wobec niszczących nas sił czy też struktur. Świadomość taką nabywamy realnie oceniając własne możliwości na przeciwstawienie się w jakikolwiek sposób wyniszczającemu nas działaniu prowadzącemu nieuchronnie do pozbawienia nas własności, praw, tożsamości i fizycznej eliminacji. Zważywszy że od dwóch dekad wszystkie istniejące "rządy" pracują nad tym sumiennie by wszystkie te przesłanki zostały spełnione. Możemy powiedzieć, że tym razem "wieża" naprowadza nas właściwie i jesteśmy "na kursie i na ścieżce".

Od czasu "transformacji" i jej guru "geniusza ekonomicznego" niejakiego L.B widzimy jak cały majątek będący dorobkiem pokoleń dosłownie znika (przepraszam w "przyrodzie nic nie ginie" - zmienia właściciela) z dnia na dzień. Zaraz usłyszę zapewne głosy oburzenia, że przecierz "to wszystko" nie było warte "funta kłaków". Ale czy aby na pewno ? Toż do dzisiejszego dnia jeszcze nie udało się wszystkiego "opchnąć" i "skręcić". Co nie znaczy że nie można zauważyć sukcesów oraz podziwiać skuteczności wszystkich nieomal "ekip" wychodzących "z siebie" by koniec zwieńczył dzieło. Faktem jest że wszystkie większe i kluczowe zakłady oraz banki już przestały być naszą własnością, a państwo straciło jakikolwiek wpływ na ich działanie. Co więcej, bez żalu pożegnało się z dywidendami które przynosiły (oczywiście "państwo" - czyli my, bo nowi akcjonariusze i ci którzy otrzymali synekury w ich radach nadzorczych to już nie zupełnie).
Efekt tego jest taki że zostaliśmy "goli i weseli", nawet bez skarpetek z "ręką w nocniku". Ale i na nim jest już karteczka "własność banku". O czym dumnie powiadomił nas podczas "odsłonięcia licznika zadłużenia" ten sam guru, tudzież "eugeniusz" L.B.
Brak zaś jakiejś spójnej "polityki gospodarczej" i lobowania na jej korzyść (ostatnie dwudziestolecie) zaowocował tym czym musiało się to zakończyć. Upadkiem rodzimej gospodarki na korzyść "kapitału bez granic" kierowanego "niewidzialną ręką rynku". A że "kapitał" jest zainteresowany (jak to kapitał) jedynie maksymalizacją zysków. Przeto i nie dziwota że w głębokim poważaniu ma rozwój naszej gospodarki bo wysokie koszty pracy uwarunkowane wysokimi kosztami utrzymania pracowników do tego nie zachęcają. Oprócz tego inne państwa w miarę skutecznie bronią interesów swoich obywateli ( w końcu wiedzą kto je utrzymuje) i w taki czy inny sposób sugerują "kapitałowi" rozwijanie własnych gospodarek. Dlatego też mamy to co mamy, czyli "dziurawy budżet" i masę długów pozaciąganych w naszym imieniu przez "rządzących" (i bez znaczenia jest tu nawet kto i w jakiej wysokości dostał do kieszeni prowizję).
Skutkiem tego jest wysokie rzeczywiste bezrobocie, mniej niż głodowe wynagrodzenie (o "świadczeniach" emerytalno-rentowch i zdrowotnych nie wspomniawszy). Trudno się też dziwić, że przedsiębierze się jedyną w tej sytuacji drogę - tzn każe się za wszystko dodatkowo płacić (vide ostatni pomysł utworzenia nowych ubezpieczeń zdrowotnych, podwyżkę podatku VAT itp, itd, etc). Tyle że by temu sprostać trzeba zarabiać. A że poziom wynagrodzeń jest jaki wyżej wspomniałem. To jedynym wyjściem wydaje się "pojechać w świat za chlebem i przyszłością dla siebie i swoich dzieci".Tak skonfigurowany mechanizm oparty o uwarunkowane wspołzależności w przewidywalnym czasie doprowadzi do opustoszenia kraju. Bo jedni wyjadą, a drudzy "zejdą" (farciarze). Co spowoduje konieczność "zasiedlenia" pustostanów przez inne nacje. Dla których nawet taka egzystancja w porównaniu z dotychczasową będzie "rajem na ziemi". I którym nawet przez myśl nie przejdzie że mogą w jakikolwiek sposób zmienić swój los zmieniając istniejące władze. Bo wtedy będzie to już rzeczywiście sterowane medialnie i spacyfikowane "przypadkowe społeczeństwo" niezdolne do jakiegokolwiek odruchu obronnego.
Już dziś można zaobserwować przeświadczenie ludzi o braku wpływu na swój los i przyszłość.
Bo wprost niemożliwe wydaje się wybranie ludzi którzy mogliby to uczynić. "Salon", a może raczej "szalom" skutecznie uplasowany na swoich rubieżach skutecznie od lat broni swoich interesów. Wszelkimi dostępnymi metodami zwalczając jakiekolwiek przejawy "nieprawomyślności" i nie dopuszczając do zaistnienia oraz zwiększenia znaczenia ugrupowań mogących zmienić obecny stan rzeczy. Czego przyładem był LPR i Samoobrona skutecznie zanihilowane ostatnimi czasy. Dlatego bez znaczenie wydaje się być na kogo "demokratycznie" odda się głos w wyborach bo i tak odda się go w ręce "szalomu".

Jak widać Polak dziś ma jedynie dwie drogi. Albo poddać się istniejącym schematom i szukać szczęścia w innych krajach (co wcale też nie jest takie pewne). Albo pozostając tutaj skazać siebie i bliskich na wegetację (co w świetle tego o czym pisałem też nie jest takie oczywiste) pozostając uzależnionym od kaprysów i interesów "rządzących".
Jak więc widać osiągnęliśmy już prawie kryteria pozwalające na awansowanie do miana "terrorysty". Pewnie że nie wszyscy się na to zdecydują. Bo część będzie liczyć że to właśnie im się uda wygrać "los na loterii". Część już nie jest w stanie wyartykułować jakiegokolwiek sprzeciwu bo "jeszcze żyją". Oczywiście jest też część ludzi która nie jest w stanie sobie uświadomić swego beznadziejnego położenia karmiona medialną pulpą. Najbardziej podatną natomiast wydaje się być grupa są ludzie starszych, którzy przekroczyli już rubikon i praktycznie nie mają nic do stracenia. I tu dlatego wybór jest prosty. Albo powolny zgon poniżej progu egzystencji, albo bardziej atrakcyjne (rzekłbym - wybuchowe) odejście z tego padołu. W przekonaniu że zabrało się w "ostatnią drogę" jak największą liczbę s.......(nie wpisuję kogo bo każdy może się domyślić). Bo przynajmniej to mogą zrobić w zgodzie z honorem, sumieniem i korzyścią dla pozostałych.
Dlatego drodzy "rządzący" wszelkiej maści - czas się zacząć bać 

 
1731 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: terroryzm, Polska, ekonomia, polityka.
Re: Remanent w Polsce 
Piotr Świtecki, 2011.01.28 o 15:48
Pesymistyczny wpis. A nie lepiej zamiast dać się doprowadzić do ostateczności, najpierw wnukom w głowach trochę poukładać?..

Szczególnie, że kto wie czy to wszystko samo z siebie nie jest bliżej jakiegoś przesilenia niż się wydaje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
w.red, 2011.01.28 o 17:35
Ależ drogi Mufti z wpisu co prawda nie wieje optymizmem bo sytuacja wcale nie jest wesoła. Lecz wbrew pozorom jest on budujący na swój sposób. Bo jeżeli uświadomisz że już niżej spaść się nie da, wówczas zyskujesz przekonanie że cokolwiek zrobisz w tej sytuacji by się z tego wyplątać będzie sensowne :)
Osobiście żadnego przesilenia się nie spodziewam. Ludzie są naprawdę bezsilni wobec władzy a przy tym zatracili instynkt samozachowawczy (tak jak i "sprawujący władzę".
Zbyt skoncentrowali się na tym by "przetrwać" nawet kosztem innych. A to nie rokuje najlepiej i jedyne czym zaowocuje to eskalacją wyścigu szczurów. Jednak nawet poświęcenie innych dla własnego przetrwania nie gwarantuje osiągnięcia celu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
janekk, 2011.01.28 o 18:55
W.red, zainspirowałeś mnie do przytoczenie pewnej historyjki którą kiedyś w młodości czytałem a było to o pladze szczurów na jakimś żaglowcu. Gdy już nie można było żadnymi sposobami opanować tej plagi, kapitan wpadł na diabelski ale jak się okazał skuteczny pomysł. Kazał złapać kilkanaście szczurów i zamknąć w jednej klatce bez pożywienia. Szczurów powoli ubywało bo się zjadały wzajemnie z głodu aż został tylko jeden - najsilniejszy i wyspecjalizowany w zabijaniu innych szczurów. Tego szczurzego drapieżnika wypuścił na statek i po pewnym czasie szczury ze statku zniknęły.
Sam mechanizm jest ciekawy i jak widać skuteczny a ja podpowiadam tym biednym stworzeniom co im może grozić jeżeli dalej będą brać udział w wyścigu szczurów. Niech pamiętają że nawet jak im się uda przeżyć a nawet upaść kosztem swoich pobratymców, to dla tych co im zorganizowali te wyścigi będą tylko "pożytecznymi szczurami" którym może nawet postawią szczurzy pomnik ale tylko po to aby inne szczury brały z nich przykład.
Ale też niech pamiętają o głównym celu tego eksperymentu pomysłowego kapitana.

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: janekk 
w.red, 2011.01.28 o 23:21
Mnie osobiście kojarzy się to bardziej z przedstawicielami tego gatunku umieszczonym w labiryncie z ruchomymi ścianami konfigurowanym ad'hoc sytuacji i potrzeb szalonego eksperymentatora. Który w swoim zadufaniu zapomniał o tym ze to stworzenia inteligentne i nad wyraz cierpliwe. Zatem kiedyś mogą spróbować wydostać się z niego przegryzając podłoże bo o tym akurat nasz "uczony" nie pomyślał ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Remanent w Polsce 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.01.28 o 19:04
ObŻydliwie prawdziwe...
Sztuczki socjotechnicznej manipulacji zostały tak rozwinięte, że faktycznie ciężko jest sie pozbierać.
Najbardziej zaciekawił mnie fragment o tych, co to już przekroczyli Rubikon...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SL 
w.red, 2011.01.28 o 23:12
Nie powiem że masz jeszcze czas, bo ostatnio pochowałem znajomego 60+ latka, ale też i chłopaka w wieku 20 lat. O ile ten pierwszy już go przekroczył (wiekowo, bo nie psychicznie). O tyle ten drugi na to nie miał czasu. Stąd też to pojęcie wydaje się względne. A napisałem z myślą o tych którzy uważają że są już zbędni i nie mogą nic. Tymczasem pożytecznym można być zawsze i do końca. O ile pojmie się że człowiek nie żyje dla samego siebie bo dopiero to nadaje sens i wymiar naszemu istnieniu (jakiekolwiek by ono nie było).
Pzyznasz też że to moje memento w kierunku "elyt" jest jak najbardziej na miejscu bo "w starym piecu diabeł pali". Przez co ci ludzie mogą wymykać się standardom i zachowywać "nie przewidywalnie" (co wcale nie oznacza że głupio). A że mają już doświadczenie i niejedno za sobą a przy tym mają o co i o kogo walczyć to moja sugestia wydaje się być wcale nie od rzeczy.

PS
Do dziś nie mogę zrozumieć jak to możliwe by ci wszyscy "architekci nowego ładu" w spokoju i w poczuciu bezkarności defilowali w blasku słońca i chwały pośród swoich ofiar.
W sytuacji gdy raczej powinni skryć się w kanałach by pozostać przy życiu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SL 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.01.28 o 23:49
"Defilują" bo władza demoralizuje a ta absolutna to sam wiesz...
Podobało mi się to odniesienie do Rubikonu. To w sumie nie zależy od wieku a raczej od stanu "upodlenia". Gdzieś musi być granica akceptacji, po przekroczeniu której pewne hamulce puszczają i człowiek albo wariuje i robi rzeczy głupie albo zaczyna na serio kombinować co z tym fantem zrobić. W takim kontekście mogę o sobie powiedzieć - tak, ja już przekroczyłem Rubikon.
Jest z pewnością jeszcze sporo takich tylko trzeba im to uświadomić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Remanent w Polsce 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.28 o 22:24
W.red Panowie.
Moje poglądy znacie. Więc nie bedę się powtarzał. Zresztą, nie jest to miejsce na dyskutowanie takich spraw.Pozdrawia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Remanent w Polsce 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.28 o 22:42
W.red.
Wszyscy Polacy to bandyci, terroryści, bo się Polakami urodzili. Dlatego ci terroryści powinni zrobic wszystko, aby już nigdy ani jeden dureń takich słów nie mógł powiedziec. Wszyscy Polacy to świnie, dali sobie pochować durnia żydowskiego na Skałce, za to , że nazywa nas świniami. Wszyscy Polacy to bydło, a bydłoszewski nadal szpanuje po salonach. Wszyscy Polacy to "antysemici" bo "antysemityzm" wyssali z mlekiem matki. Jeśli już nikt matki nie potrafi obronić, to o czym my mówimy. Może o drugiej matce Ojczyżnie, przecież ci gnoje i to wysmiewają we wszystkich przekaziorach. A może o trzeciej matce, Matce Boskiej której karykatury są drukowane przez żydowskie przekaziory. To kogo panie i panowie chcecie bronić jeśli trzy matki macie za nić !!! A jeśli to wszystko prawda, to może oni mają rację.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Remanent w Polsce 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.28 o 23:48
W.redku
Przyczyniłeś sie do napisania przezemnie art. Orły !!!. Dzięki i pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Remanent w Polsce 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.01.28 o 23:50
To staje się pomału samo nakręcająca się maszyna :D)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Remanent w Polsce 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.29 o 00:10
Jarek. Człowiek ma zakodowane pewne wiadomości, przemyślenia, jak w kompie. Czasami potrzeba czyjegoś "palca"- słowa. I klawisze same grają. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenek 
w.red, 2011.01.29 o 01:23
Cała przyjemność po mojej stronie :) Przeczytałem Twój artykuł skomenciłem i oceniłem tak jak na to zasługiwał.
I tak jak tam napisałem - to było dobre.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Olechowski-o-problemach-w-PO-to-sie-nazywa-destabilizacja-panstwa,wid,16136279,w
- To jest dzisiaj problem dla państwa - powiedział o problemach Platformy Obywatelskiej jeden z założycieli partii Andrzej Olechowski w TVN24. - Jest ileś spraw, którymi się powinna zajmować, a będzie się zajmować sama sobą. Coraz bardziej rodzi się nastrój, że może będą wcześniejsze wybory, które dzisiaj są używane jako straszak wewnątrzpartyjny - ocenił były szef MSZ. - Ale ludzie słuchają. To się nazywa, o ile ja pamiętam, destabilizacja państwa - dodał.
Inicjaywa warta poparcia , wsparcia i posłuchania (19 odp.)
podziemnatv.p
Głupoty ciąg dalszy ? (3 odp.)
To ja mam równie dobrego o ile nie lepszego "pomysła". Niech administracyjnie zarządzą regulację pogody, tak by średnia była odpowiednia do życia w naszych warunkach klimatycznych (najlepiej ustawą). Pozostanie im wtedy to co lubią najbardziej: karać, karać i jeszcze raz karać. Obawiam się tylko czy matka Naura na to pójdzie :D
Okazuje się że można gdy się chce (1 odp.)
biznes.interia.pl
Polska bantustanem dla Izraela ? (1 odp.)
Mignął mi na jakimś "wiodącym portalu" ten "news" , ale znikł momentalnie. A że nie lubię gdy coś niknie w ten sposób zasięgnąłem "wiedzy" u źródła. I wszystko jasne.
Rewolucji październikowej ciąg dalszy! (2 odp.)
najważniejszym jest opanowanie instytucji. Po to właśnie, by rewolucja mogła się dalej rozwijać. Widzicie to obecnie?
więcej…