Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
w.redne zapiski
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 
Możliwość dodawania komentarzy do tego artykułu jest wyłączona.

Blog2013.01.19 00:45

Czy i czym się różnimy ?

 
 
Jeśli ktoś nie dostrzega analogii pomiędzy światem zwierząt a człowiekiem i jego zachowaniami to polecam przestudiowanie wiedzy (choćby o wilczych stadach i ich zachowaniach). Z małym zastrzeżeniem. One postępują tak czy inaczej by przeżyć. Człowiekowi Stwórca dał jednak rozum i wolna wolę.
 
Minęło sporo czasu od kiedy wyeowulowany człowiek zaczął tworzyć zrąbki cywlizacji. Ba, nawet zaczął się rozwijać w swoim rozwoju różnicując się od środowiska w jakim dotąd żył.Na każdym kroku podkreślając swą "wyższość "nad światem zwierząt spychając je do podrzędnej roli.
Wydawało się że dla człowieka po objawieniu Chrystusowyn istnieje już tylko jedna droga, droga "zbawienia" poprzez zrozumienie sensu i istoty życia. A jest nią ...drugi człowiek.
Niestety, o ile materialnie i intelektualnie człowiek się rozwinął zyskując odrobiny wiedzy. O tyle "duchowo" skarlał przez te wszystkie lata. Może to akt sprawiedliwości w odniesieniu do człowieka, by uprzytomnić mu że nie da się żyć i istnieć w oderwaniu od natury i pogrążeniu w pysze ? Nie wiem i nie mnie o tym sądzić. Trudno jednak nie dostrzec, jak współczesnemu "homo ledwo sapiens" brakuje do uszanowania godności życia i człowieka cofając nas w rozwoju o całe millenia. Odkąd ukuto termin że określenie ("człowiek" to brzmi dumnie) bo wyzbył się złych nawyków jakie zaczerpnął od zwierząt kiedy zaistniał. Dziś widzimy, że nie tylko je zachował, ale i rozwinął czerpiąc sadystyczną przyjemność z bólu i cierpienia innych. A takie zachowania były obce nawet w świecie zwierzęcym od którego tak usiłuje się odciąć. Wywyższając swoją rolę i znaczenie. Co w efekcie musi przynieść jego upadek (o ile się nie opamięta). Kwestia ta dotyczy w równym stopniu "państw" jak i narodów. W tym też nas. Dość spojrzeć na samego siebie, by zauważyć jak nasze rozdęte "ego" niszczy nasze wysiłki i..nas samych. Czyż mamy inne wzorce od tych pogardzanych "zwierzęcych ? Skoro odrzuciliśmy te ofiarowane nam przez Stwórcę i jego Syna ? Nie ma wzorców i zasad. Zatem zostało nam prymitywne naśladownictwo zachowań naszych "braci mniejszych" .No tak, ale nie da się ich naśladować skoro mamy ich świat w głębokiej pogardzie. W ogóle wszystko i wszystkich mamy w głębokim poważaniu. Skoro tak, to dlaczego nie obwołać się Bogami ? Już część z nas to czyni. Jest jednak małe "ale" bo skoro nie Bóg kieruje naszym życiem to szatan (bo bez pieniędzy żyć się nie da). Dlatego też na to nie pozwoli bo zazdrośnie strzeże swej władzy i dzielić się nią z nami nie zamierza.

  Jeśli ktoś nie dostrzega analogii pomiędzy światem zwierząt a człowiekiem i jego zachowaniami to polecam przestudiowanie wiedzy (choćby o wilczych stadach i ich zachowaniach). Z małym zastrzeżeniem. One postępują tak czy inaczej by przeżyć. Człowiekowi Stwórca dał jednak rozum i wolna wolę. One tego nie otrzymały. A spójrzcie jaki tego efekt.Czasami więcej w nich empatii niż w człowieku.

PS

Ilustracją miał być agresywny pies na łańcuchu, ale z uwagi na prawa autorskie zrezygnowałem 

 
1845 odsłon  średnio 3,1 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Człowiek, wilki, modele zachowań.
Re: Czy i czym się różnimy ? 
Zenon Jaszczuk, 2013.01.19 o 16:15
w.red.
Gdzie ty widzisz zwierzęta :-))) +zbigniew1108.nowyekran.pl
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy i czym się różnimy ? 
w.red, 2013.01.19 o 16:57
Akurat z tym nie miałem problemów bo mam pojęcie jak zwierzęta się maskują :)
Jednak w tej notce nie chodziło mi o zwierzęta ani ich umiejętności. Lecz o nas samych. Pomyśl sam. Chcemy odbudować Polskę i polskość, czy też podbudować własne ego. Zrozumienie, współpraca i uczciwość wobec siebie i innych. To jest klucz do sukcesu. I dopóki tego się nie zrozumie to co najwyżej możemy budować zamki z piasku.

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy i czym się różnimy ? 
Zenon Jaszczuk, 2013.01.19 o 19:52
w.red.
Wiem o czym piszesz. Jak raz przeglądałem sieć i trafiłem na te zdjęcia. A więc z humorem i satyrą ci je wlepiłem. Właśnie zamieściłem tekst zawarty w filmie ze spotkania z panem Leszkiem Żebrowskim.
Wystarczy tylko się wsłuchać w to wszystko co mówi i przestać "jojczyć" tylko oszustom mówić won!!! Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy i czym się różnimy ? 
Piotr Świtecki, 2013.01.19 o 19:57
Też jestem za tym, żeby oszustom mówić "won".
Albo nawet nie mówić, tylko "won" od razu.

Ale gęsią skórką witam sytuacje, w których Bogu ducha winny człowiek spotyka się z agresją i wulgarnością, bo się jakiemuś "Prawdziwemu Polakowi" coś ubzdurało.
A inni "Prawdziwi Polacy" stoją i patrzą. Nawet dorzucają swoje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy i czym się różnimy ? 
janekk, 2013.01.19 o 22:37
Mufti,
przestań napuszczać jednych Polaków na drugich bo widzę że chciałoby się kogoś zbanować ale bez brudzenia rączek, czyli krótko mówiąc poszukujesz szabasdgoi do odwalenia za cibie brudnej roboty. Na razie masz już adwokata a może dwóch więc może i uda ci się skompletować stadko autorytetów moralnych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy i czym się różnimy ? 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.20 o 00:26
Ślina się Panu nie kończy. Za to nam skończył się smutek z powodu tego plucia.
Może by Pan sobie poszedł gdzieś indziej? Bezpodstawne pomawianie oczernia tego kto to robi. Traci Pan wiarygodność. Może założy Pan swój portal czego Panu życzę i może za rok ktoś Pana oskarży o bycie płatnym członkiem hasbary, tego Panu już nie życzę.

Kończy Pan bezpodstawne oskarżenia albo niech Pan stąd idzie i nie wraca.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy i czym się różnimy ? 
janekk, 2013.01.20 o 08:55
Wred,
to najnowsza wersja bajki o Czerwonym Kapturku? :)
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
WAŻNE! 
janekk, 2013.01.20 o 09:45
poszukuję adwokata który nieodpłatnie (brak środków płynnych) zgodziłby się mnie bronić przed innym profesjonalistą czyli adwokatem Muftiego
Czekam na ofert :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy i czym się różnimy ? 
w.red, 2013.01.20 o 10:12
Nic Pan nie wyniósł z treści notki, niestety. Zatem proszę sobie darować dalsze komentarze, tym bardziej że nic Pan nie wnosi. W szczesze mówiąc nie wiem nie rozumiem komu i czemu mają służyć.
Na moim blogu w każdym razie wzajemne szczucie nie było i nie jest mile widziane.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Olechowski-o-problemach-w-PO-to-sie-nazywa-destabilizacja-panstwa,wid,16136279,w
- To jest dzisiaj problem dla państwa - powiedział o problemach Platformy Obywatelskiej jeden z założycieli partii Andrzej Olechowski w TVN24. - Jest ileś spraw, którymi się powinna zajmować, a będzie się zajmować sama sobą. Coraz bardziej rodzi się nastrój, że może będą wcześniejsze wybory, które dzisiaj są używane jako straszak wewnątrzpartyjny - ocenił były szef MSZ. - Ale ludzie słuchają. To się nazywa, o ile ja pamiętam, destabilizacja państwa - dodał.
Inicjaywa warta poparcia , wsparcia i posłuchania (19 odp.)
podziemnatv.p
Głupoty ciąg dalszy ? (3 odp.)
To ja mam równie dobrego o ile nie lepszego "pomysła". Niech administracyjnie zarządzą regulację pogody, tak by średnia była odpowiednia do życia w naszych warunkach klimatycznych (najlepiej ustawą). Pozostanie im wtedy to co lubią najbardziej: karać, karać i jeszcze raz karać. Obawiam się tylko czy matka Naura na to pójdzie :D
Okazuje się że można gdy się chce (1 odp.)
biznes.interia.pl
Polska bantustanem dla Izraela ? (1 odp.)
Mignął mi na jakimś "wiodącym portalu" ten "news" , ale znikł momentalnie. A że nie lubię gdy coś niknie w ten sposób zasięgnąłem "wiedzy" u źródła. I wszystko jasne.
Rewolucji październikowej ciąg dalszy! (2 odp.)
najważniejszym jest opanowanie instytucji. Po to właśnie, by rewolucja mogła się dalej rozwijać. Widzicie to obecnie?
więcej…